Mapa serwisu drzwi
Montaż drzwi wewnętrznych na stare futryny

Jak konserwować drzwi i ościeżnice?

Większość preparatów do konserwacji drzwi i mebli zawiera substancje, które negatywnie wpływają na okleinę. Wchodzą one w reakcję chemiczną, co powoduje odbarwienia i matowienie powierzchni. Najprostszą metodą do codziennego ścierania kurzu z drzwi jest użycie wilgotnej ściereczki z mikrofibry lub ewentualnie innej tkaniny. Jednak nie zawsze jest to wystarczające przy większych zabrudzeniach takich jak tłuste plamy, ślady po mazakach, paście do butów, nikotynie itp.

Naszym klientom proponujemy profesjonalny zestaw do czyszczenia i konserwacji. W jego skład wchodzi preparat czyszczący, który skutecznie usuwa trudne zabrudzenia oraz preparat regenerujący, który usuwa szare plamy po wodzie i alkoholu, odświeża, ożywia kolor drzwi i nadaje im delikatny połysk. Środek ten działa jak rozcieńczony lakier, który tworzy powierzchnię ochronną, zabezpieczając w ten sposób okleinę przez działaniem czynników zewnętrznych. Preparat można wykorzystywać do wszystkich rodzajów powierzchni drzwi (również okleinowanych), z wyjątkiem drzwi o wysokim połysku, woskowanych i olejowanych.

Nałożenie preparatu wystarcza na kilka miesięcy. W międzyczasie powierzchnię drzwi można przecierać suchą ściereczką (najlepiej z mikrofibry), bez używania detergentów oraz jakichkolwiek innych środków czyszczących lub pielęgnacyjnych. Realizując ten sposób czyszczenie i pielęgnację otrzymują Państwo gwarancję pełnej satysfakcji z użytkowania drzwi.

W ofercie mamy też profesjonalne pisaki do retuszu drobnych rys i przetarć na okleinie, kolor dobierany jest komputerowo. Zastosowana w nich farba objęta jest dwuletnią gwarancją.

Cennik:

  • Zestaw do czyszczenia i konserwacji - 100 zł
  • Ściereczka z mikrofibry bezszwowa 20x20cm - 20 zł
  • Ściereczka z mikrofibry bezszwowa 40x40cm - 60 zł
  • Pisak retuszerski - 50 zł
Do ceny należy doliczyć wysyłkę za pobraniem 16 zł

Pozostałe porady:

  1. Czym różnią się drzwi ramowe od płytowych?
  2. Jak prawidłowo pomierzyć drzwi?