Praktyczne porady

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z wyborem drzwi.

Twoje mieszkanie lub dom potrzebuje powiewu świeżości, ale nie chcesz się męczyć z uciążliwym remontem? Sprawdź, czym jest ościeżnica nakładkowa i przekonaj się, jak w prosty sposób podarować pomieszczeniu drugie życie. Dzięki temu rozwiązaniu unikniesz mozolnej pracy poświęconej na usuwanie starych, metalowych futryn. Korzystając z nakładek na stare futryny, zabudujesz je całkowicie, bez ryzyka, że zniszczysz płytki lub ścianę. Przedstawiamy, jak działają ościeżnice nakładkowe oraz co możesz dzięki nim zyskać.

Czym charakteryzują się ościeżnice nakładkowe?

Ościeżnica nakładkowa to regulowana obudowa, którą umieszcza się na starej futrynie bez jej demontażu. Nie wymagają żadnych brudzących prac remontowych, dzięki czemu po montażu nie czeka Cię sprzątanie powstałego bałaganu. Nakładki na stare futryny są bardzo uniwersalne: pasują do różnego rodzaju otworów drzwiowych i występują w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwoli Ci wybrać najlepszą wersję do Twojej aranżacji.

Jak zbudowane są ościeżnice nakładkowe? W przekroju mają formę opaski. Ich podstawa, zwana bazą, z jednej strony łączy się za pomocą elementu PVC z opaską stałą, z drugiej natomiast z ruchomym kątownikiem. Taka konstrukcja pozwala na dokładne zamaskowanie starej futryny oraz idealne dopasowanie nowej ościeżnicy do grubości ściany. Dla lepszej wizualizacji tego układu zapoznaj się ze schematem zamieszczonym poniżej.

Montaż ościeżnic nakładkowych

W minionych latach metalowe ościeżnice cieszyły się dużą popularnością. Montowane stosunkowo niedużym kosztem są często spotykane szczególnie w starszej zabudowie. Z biegiem czasu straciły na swoim uroku, wyszły z mody, a dodatkowo nierzadko upływ lat negatywnie wpłynął na ich wygląd. Spora część osób postanawia odnowić nadgryzione zębem czasu futryny i zamontować na nich nowe drzwi. Niestety, z wielu powodów nie jest to optymalne rozwiązanie. Zużyte metalowe futryny są zwykle mało funkcjonalne, a zawieszone na nich skrzydła drzwiowe nie prezentują się tak, jak mogłyby w nowych ościeżnicach.

Aby uzyskać lepszy efekt, nie musisz decydować się na kłopotliwy remont i kucie ścian – wystarczy sięgnąć po nowoczesne, sprawdzone rozwiązanie, jakim są nakładki na metalowe lub drewniane futryny. To doskonały sposób na to, aby aranżacja odzyskała utracony blask i zyskała nowoczesny, stylowy wygląd. Należy jednak pamiętać, że system ościeżnic nakładkowych zaleca się do drzwi wewnętrznych, natomiast nie jest przystosowany do drzwi zewnętrznych oraz wewnątrzklatkowych.

Ogromną zaletą ościeżnicy nakładkowej na starą futrynę jest jej szybki i niebrudzący montaż. Nie potrzebujesz ingerować w strukturę ścian i podłóg, aby uzyskać prawdziwy efekt „wow". Decydując się na nasze nakładki na futryny, nadasz swojemu pomieszczeniu elegancji i świeżości.

Jedyną ingerencją w starą futrynę podczas montażu ościeżnic nakładkowych jest usunięcie przytwierdzonych do niej zawiasów. Jako firma Stare Futryny znaczną część działań realizujemy na miejscu u klienta, co pozwala nam na precyzyjne spasowanie ościeżnicy z futryną. W ramach naszych usług wykonujemy montaż ościeżnic nakładkowych z dedykowanymi drzwiami. Przygotowujemy produkt dokładnie pod wymiar, na skutek czego proponowane nakładki całkowicie przykrywają stare futryny, gwarantując olśniewający efekt.

Wykorzystujemy trwałą technologię montowania na pianę, dzięki czemu nie musimy używać dodatkowych kotew i kołków. Co istotne, umożliwia to zamontowanie zarówno drzwi ramowych, jak i płytowych. W efekcie światło drzwi jest minimalnie węższe (do 3-4 cm), co jest praktycznie niezauważalne w codziennym użytkowaniu. Za to w oczy rzuca się elegancki i estetyczny wygląd nowych ościeżnic.

Dlaczego warto postawić na ościeżnicę nakładkową?

Istnieje wiele powodów, które sprawiają, że podjęcie decyzji o montażu ościeżnicy nakładkowej jest korzystne. Przede wszystkim nakładki na stare futryny łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Ze względu na to, że ościeżnica nakładkowa jest odpowiednio regulowana, uzyskasz znakomite dopasowanie do dotychczasowego rozwiązania. Efekt jest taki, że całość wygląda, jakby stara futryna została usunięta, a zamiast niej została wstawiona nowa.

Zaletą montażu ościeżnicy nakładkowej jest to, że nie wymaga ona dużej ingerencji w przeciwieństwie do tradycyjnego usuwania starej futryny. Efekt jest tak samo zadowalający i w analogicznym stopniu zwiększa atrakcyjność wnętrza. Jest to nieinwazyjna metoda, która nie generuje niekomfortowego dla mieszkańców brudu remontowego i hałasu, a także pozwala uniknąć ewentualnych uszkodzeń ścian czy płytek. Dzięki niej w krótkim czasie odświeżysz swoje wnętrze i sprawisz, że zachwyci Twoich gości.

Podsumowanie

Chcesz cieszyć się stylową i elegancką aranżacją, ale myśl o wszechobecnym kurzu i innych skutkach dużego remontu nie działa zachęcająco? W takim razie wiedza o tym, czym jest ościeżnica nakładkowa, z pewnością Ci się przyda. W sprawny i nieinwazyjny dla siebie oraz innych domowników sposób odnowisz pomieszczenie i nadasz mu nowego „ja". Szeroki wybór nakładek na stare futryny wraz z dedykowanymi, eleganckimi skrzydłami drzwiowymi pozwala na znalezienie czegoś idealnego dla siebie. W kilka godzin nasi pracownicy zamontują Ci nową ościeżnicę nakładkową, która będzie sprawnie działać i cieszyć Twoje oko przez kolejne lata.

Montaż drzwi wewnętrznych to nasza specjalność. Oferujemy nie tylko estetyczne ościeżnice nakładkowe, ale również wyjątkowe drzwi na stare futryny. Dopasowujemy ich wymiar do już istniejących futryn – zarówno drewnianych, jak i metalowych. W ramach naszych usług wykonujemy także drzwi nietypowe, bezprzylgowe i z felcem 2 cm.

Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się stylowymi drzwiami renomowanych producentów!

 

Producenci

logo firmy 1
logo firmy 2
logo firmy 3
logo firmy 4
logo firmy 5
Loading...