Najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych – obowiązujące trendy

Jednym z elementów wykończenia niemal każdej przestrzeni w domu lub biurze są drzwi wewnętrzne. Kolory tego rodzaju stolarki, które będą prawdziwym hitem w 2023 roku, są inspirowane naturą: barwą lasów, łąk i ogrodów pełnych roślin. Modne kolory drzwi wewnętrznych to zatem delikatne zielenie, stylowe brązy, ale też intrygujące fiolety. Jeżeli nie przepadasz za takimi barwami i zastanawiasz się jaki kolor drzwi wybrać w zamian, zawsze możesz postawić na warianty ponadczasowe. To beże, biel, szarości, a także klasyczne kolory naturalnego drewna – pamiętaj, to nie trendy, lecz Ty decydujesz jaki kolor drzwi wewnętrznych sprawdzi się najlepiej na Twojej przestrzeni.

Pamiętaj, że ostateczny wygląd będzie wynikał nie tylko z tego, jaki kolor drzwi wewnętrznych wybierzesz, ale również jaką barwę będą miały ościeżnice. Zazwyczaj stosuje się zasadę wyboru tych samych kolorów skrzydła drzwiowego i futryny, ale przy odpowiednim projekcie można zrezygnować z tej zasady i otrzymać w ten sposób wyrazisty i przyciągający spojrzenia efekt.

Jak dobrać kolor drzwi wewnętrznych do elementów wnętrza?

Jak dobrać kolor drzwi do wnętrza? Kiedy dopiero urządzasz swoją przestrzeń, wybór jest zazwyczaj prosty, ponieważ w tym samym czasie decydujesz zarówno o wykończeniu podłóg, kolorze ścian, jak i dopasowaniu do nich stolarki drzwiowej. Uzyskanie satysfakcjonującego efektu estetycznego jest jednak możliwe także w momencie, gdy chcesz jedynie lekko odświeżyć pomieszczenie i np. wymienić wyłącznie skrzydła drzwiowe.

Jaki wybrać kolor drzwi wewnętrznych? Wybór kolorystyki stolarki drzwiowej możesz dopasować do:

  • koloru podłóg,
  • koloru ścian,
  • odcienia mebli.

W polskich domach nadal dominuje biel, kolory naturalnego drewna – jasnego i ciemnego, a także modne szarości. To paleta barw, która jest na tyle uniwersalna, że pasuje niemal do każdego koloru ścian, czy podłóg. Jeżeli planujesz zamontować nowe drzwi wewnętrzne i nie wiesz, jaki kolor wybrać, możesz zastosować zasadę spójności, czyli ciepłe kolory ścian do ciepłych odcieni drewna, lub klasyczna biel do jasnych, zimnych (lub ciepłych) kolorów.

W jaki sposób dobrać kolor drzwi do podłogi?

Jednym z dobrych sposobów na zachowanie spójności z podłogą jest wybór listew przypodłogowych o barwie takiej samej lub bardzo zbliżonej do ościeżnicy i skrzydła drzwiowego. Wybierając taki sposób, możesz mieć pewność, że niezależnie od tego, jaki kolor ma Twoja podłoga, drzwi i futryny będą prezentować się świetnie – bez względu na ich barwę.

Jasne podłogi dobrze wyglądają w zestawieniu z jasnymi drzwiami: białymi, w kolorze jasnego drewna (np. sosny). To rozwiązanie, które sprawdzi się również w duecie z jasnym gresem lub płytkami PCV.

Ciemna stolarka drzwiowa dobrze współgra z ciemniejszymi barwami, takimi jak wenge, dąb czy orzech.

Kolor drzwi wewnętrznych a kolor podłogi to bardzo ciekawe zagadnienie. Warto jednak pamiętać, że przy zachowaniu spójności kolorystycznej ościeżnic i skrzydeł drzwiowych z listwami przypodłogowymi nie trzeba martwić się o ostateczne dopasowanie do podłogi lub ścian, ponieważ zawsze będą wyglądały świetnie!

Sposób na spektakularną metamorfozę wnętrza

Za idealne dopasowanie do aranżacji i kolorystyki dominującej w Twoim domu będzie odpowiadać odpowiednia oprawa drzwi: dopasowany kolor ościeżnic i listew przypodłogowych. To baza, dzięki której nie musisz obawiać się braku spójności kolorystycznej z innymi elementami wykończenia przestrzeni.

Wiele osób w swoich domach ma w ściany wbudowane stare futryny, których demontaż jest związany z inwazyjną, kosztowną i czasochłonną pracą. W naszej ofercie znajdziesz drzwi, które pozwolą poradzić sobie z tym problemem. Proponujemy drzwi wyposażone w estetyczne nakładki na futryny, dzięki którym dokładnie zamaskujesz dotychczasowe ościeżnice. Montaż drzwi wewnętrznych wyposażonych w nakładki daje zachwycające rezultaty i jednocześnie pozwala uniknąć długotrwałych i uciążliwych prac remontowych. Warto wspomnieć na marginesie, że w naszej ofercie znajdują się również drzwi na stare futryny, które sprawdzają się nawet w przypadku ościeżnic o nietypowych rozmiarach.

Szukasz sprawdzonej firmy, która profesjonalnie zamontuje Ci eleganckie drzwi bez usuwania dotychczasowych ościeżnic? Zapraszamy do kontaktu!

 

Producenci
Erkado
Porta
Verte
Vivento
Kosakowski
Erkado
Porta
Verte
Vivento
Kosakowski